İletişime Geç

Yurtiçi Cenaze İşlemleri

 

Yurtiçi сenaze işlemleri sırasında şirketimizin sunduğu hizmet ve destek:

Türkiye’de kaybettiğiniz sevdiklerinizin cenazelerini tüm ayrıntıları ile düzenleyebilmekteyiz. Öncelikle mezarlık ve cenaze işlemleri hakkında bilgi toplar, sonrasında mezarlık rezervasyonu yapar ve cenaze töreninin düzenlenmesi ile ilgili gerekli tüm işlemleri gerçekleştiririz.

Ayrıca, cenaze töreninin istenilen yerde yapılmasını sağlarız. Böylece kaybettiğiniz sevdiklerinizin cenazesi ile ilgili endişe ettiğiniz tüm konuları bizler üstlenir ve sizlerin yükünü hafifletiriz.

Yurt içinde cenazenizin nakli için kara veya hava yolunu kullanabilirsiniz. Soğuk hava araçları ile Türkiye’nin tüm noktalarına hizmet verilmektedir. Cenazenizin dilerseniz yanına giderek, dilerseniz bulunduğunuz şehirden tahnit işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Beyan edeceğiniz noktaya bozulmadan ve ölüm saygısı içerisinde güvenle naklini sağlayabilirsiniz. Cenazenizin mensup olduğu dine uygun bir şekilde hazırlanması işlemlerini firmamız eksiksiz bir biçimde gerçekleştirmektedir. Aynı zamanda vereceğiniz özel bilgilere istinaden gerçekleşmesi mümkün olan farklı işlemleri de yapabilmektedir. Cenazeniz İstanbul’da veya farklı bir şehirde bulunsa dahi firmamızla görüşmeleri gerçekleştirerek Türkiye’deki herhangi bir noktaya naklini sağlayabilirsiniz. Firmamız tüm dinler ve mezhepler için gerekli ön hazırlıkları yapmaktadır.

Kolay ulaşım için dilerseniz hava yolunu tercih edebilirsiniz. Bu noktada cenazenizin hava yolu ile naklinin sağlanabilmesi için gerekli olan evrakları firmamıza eksiksiz olarak beyan etmelisiniz. Kara yolu ile taşımacılıkta firmamızın soğuk hava araçları ile sorunsuz bir şekilde naklini sağlayabiliriz. Bu araçlar özel olarak cenaze nakilleri için yapılmakta olup, uzun yola veya değişken hava şartlarına uygun cenaze taşıma araçlarıdır.

Detaylı bilgi ve adımlar:

Türkiye içerisinde cenaze işlemleri, ölümün gerçekleştiği yerin belediyesi tarafından yönetilir. Ölüm nedeni ne olursa olsun, ilk olarak ölümün doğruluğu ve nedenleri belirlenmek için bir doktor tarafından bir rapor düzenlenir.  Daha sonra, ölenin yakınları veya mirasçıları ile birlikte, belediyeye giderek, cenaze işlemlerini başlatırlar.

Cenaze işlemleri, ölenin cinsiyetine, dinine ve ölüm nedenine göre değişiklik gösterebilir. Örneğin, Müslüman olan bir kişinin cenaze işlemleri, diğer dinlerdeki kişilerinkinden farklı olabilir.

Cenaze işlemleri, ölünün belediyeye götürülmesiyle başlar. Belediyede, ölenin cinsiyetine, dinine ve ölüm nedenine göre uygun bir mezarın hazırlanması için gerekli işlemler yapılır. Daha sonra, ölünün cenazesi, belediyenin belirlediği bir mezara gömülür. Cenaze töreni, ölünün dinine veya inanç sistemine göre değişiklik gösterebilir. Örneğin, Müslüman olan bir kişinin cenaze töreni, diğer dinlerdeki kişilerinkinden farklı olabilir.

Cenaze işlemlerinin tamamlanmasının ardından, belediyeden bir cenaze belgesi alınır. Bu belge, ölünün mezarının bulunduğu yeri ve ölüm tarihini gösterir, ve ölünün ailesine veya mirasçılarına verilir. Bu belge, ölenin mirası ile ilgili işlemleri yapmak için gerekli olabilir.

Taksim Uluslararası Cenaze Taşıma Hizmetleri olarak bizler; ölüme olan saygısı, güler yüzlü, farklı dillere hakim olan personelimiz ile sizlere zor günlerinizde eksiksiz ve aksilik olmadan hizmet vermekteyiz.